PICRAT

A PICRAT technológiai integrációs modell
, , &
DOI:10.59668/371.5895
Technology IntegrationPICRATTeacher EducationTechnology Integration ModelTransformation
A PICRAT a tanárképzés technológiai integrációs modellje, amelynek célja, hogy segítse a tanárokat osztálytermi gyakorlatuk javításában. PICRAT (Kimmons és mtsai, 2020; lásd az ábrát 1) két részből áll, amelyek két irányadó kérdést képviselnek: PIC és RAT. A PIC rész a „Mi a hallgató kapcsolata a technológiával” kérdésre a három válasz egyikével válaszol: passzív, interaktív vagy kreatív. A RAT (Hughes et al., 2006) rész a „Hogyan befolyásolja a technológia használata a tanár meglévő gyakorlatát” kérdésre a három válasz egyikével válaszol: csere, erősítés vagy átalakítás. A két kérdésre adott válaszok 3x3 vizuális mátrixba vannak rendezve (PR a bal alsó sarokban és CT a jobb felső sarokban; lásd az 1. ábrát). A gyakorlatokat hierarchikusan értelmezik aktívabb, hatékonyabb és jobban indokolt osztálytermi technológiai gyakorlatokkal, amelyek általában a mátrix jobb felső sarkában fordulnak elő.

Mivel a technológiák mindig változnak, és az oktatási kontextus annyira különbözik egymástól, a tanárpedagógusoknak és a szakmai fejlődést nyújtó szolgáltatóknak olyan eszközökre van szükségük a tanárok képzéséhez, amelyek egyszerűek, rugalmasak és praktikusak, miközben a pedagógusokat reflektív gyakorlaton keresztül irányítják az önfejlesztésben. A PICRAT egy olyan keret, amely segíti a tanárokat és a tanárképző diákokat abban, hogy önreflexiók legyenek technológiai integrációs gyakorlatukban, és részt vegyenek a diákok számára interaktívabb és kreatívabb tanulási tevékenységekben, miközben felerősítik vagy átalakítják saját gyakorlataikat (Kimmons et al., 2020). A mátrix PIC része lazán igazodik Bloom kognitív terület oktatási céljainak taxonómiájával (Bloom et al., 1956; lásd a 2. ábrát), ahol a passzív tanulási tevékenységek előnyben részesíthetik az alacsonyabb szintű kognitív célokat, például az emlékezést, az interaktív tevékenységek előnyben részesíthetik a középszintű célokat, például az alkalmazást, és a kreatív tevékenységek előnyben részesíthetik a magasabb szintű célokat. A mátrix RAT része azt sugallja, hogy a technológiákkal végzett tanári gyakorlatok eltérő szintű relatív előnyt mutatnak a tanár pedagógiájához képest (Hughes et al., 2006), egyes gyakorlatok pedagógiailag előnyösebbek, mint mások.

1. ábra

A PICRAT mátrix

the PICRAT matrix

2. ábra

A PIC összehangolása Bloom taxonómiájával

PIC as aligned to Bloom's taxonomy

A PICRAT mátrix különösen akkor lehet hasznos, ha a tanárok a meglévő vagy javasolt tanulási tevékenységek keretrendszer szerinti elemzésével reflektálnak gyakorlatukra. Célja, hogy segítse a tanárokat a folyamatos fejlesztési erőfeszítésekben, a PICRAT -t használó tanárok mérlegelik, hogy múltbeli vagy potenciális jövőbeli gyakorlataik hogyan használhatják jobban a technológiákat, ezáltal javítva mind a hallgatók elkötelezettségét, mind a tanulási eredményeket. Vegyük például azt a tanárt, aki hagyományosan előadást tarthat egy PowerPoint prezentációból, amely tele van szöveggel (Passive Replacement vagy PR). Az alábbiak szerint javított oktatási tapasztalatok mérlegelhetők:

A PICRAT egyik legfontosabb betekintése az, hogy bármilyen technológiát sokféleképpen lehet használni, egyes gyakorlatok oktatási szempontból értékesebbek, mint mások. Vegyük például azt a számtalan módot, amellyel a Nearpod alkalmazást egy természettudományos tanár használhatja (lásd 1. táblázat). Az oktatási céltól függően a tanárok dönthetnek úgy, hogy a keret bármely cellájában dolgoznak, még akkor is, ha ugyanazt az eszközt használják. Ez azt jelenti, hogy a technológiahasználattal kapcsolatos gyakorlatok jobban mutatják az oktatási érdemeket, mint maguk a technológiák (pl. Az, hogy a tanárok a Nearpodot használják, még nem jelenti azt, hogy olyan dolgokat csinálnak, amelyek különösen értékesek diákjaik vagy gyakorlataik számára).

1. táblázat

Példák a Nearpod osztálytermi tevékenységekre egy biológia tanteremben, amelyek különböző PICRAT szinteket tárnak fel

KreatívA tanár minden hallgatónak genetikai kifejezést rendel a meghatározáshoz, és a tanulók a Nearpodon keresztül mutassák be kifejezéseiket az osztálynak.A tanár etikai dilemmát nyújt a genetikai módosítással kapcsolatban, valamint online forrásokat kínál a diákok számára, hogy felfedezzék a Nearpod kis csoportokban; ezután jelentik megoldásukat az egész osztálynak.A diákok egy Nearpod együttműködési fórum segítségével lépnek kapcsolatba egymással és a tanárral, hogy összegyűjtsék és tematikusan szervezzék a jelenlegi genetikai kutatások példáit.
InteraktívA tanár egy Nearpod kvízrel kezdi az osztályt, amely lefedi az előző esti házi feladatot a sejtszerkezetről.A tanár beágyazza a Draw It tevékenységeket a Nearpod diák közé, hogy ösztönözze a hallgatók részvételét.A tanár beágyazza a Drag and Drop tevékenységeket a Nearpod diák közé, hogy felmérje a tanulók megértését, és menet közben végezzen oktatási beállításokat.
PasszívA tanár bemutatja a Nearpod diákat, amelyek részletezik a sejtek replikációját egy egész osztályú előadás során.A tanár oktatóvideókat ágyaz be a Nearpod diába, hogy jobban elmagyarázza a nehéz fogalmakat.A tanár a Nearpod+Zoom integrációt használja, hogy virtuálisan fogadjon egy genetikust egy kutatóközpontból, hogy vendégelőadást tartson.
 CsereErősítésátalakulás

A PICRAT nehezebb részei az oktatók számára, hogy megértsék és elsajátítsák a gyakorlatban, gyakran magukban foglalják a kreatív és átalakító szinteket. Hogy tisztázzuk, a „Kreatív” alatt a PICRAT szerzői a konstrukcionizmushoz hasonló tudásműalkotást értik (vö. Kafai & amp; Resnick, 1996), nem pedig művészi kreativitást. Ezenkívül az, hogy a technológia valaha is átalakító szerepet játszhat-e az oktatásban, önmagában vitatott ötlet (Clark, 1994; Kozma, 1994), és még ha létezik is átalakulás, az erősítő és az átalakító gyakorlat közötti határ kissé rosszul meghatározottnak tűnhet. A PICRAT szerzői azt állítják, hogy a technológiai integráció egyes esetei az osztálytermekben olyan mértékben növelik a hatékonyságot vagy a lehetőségeket, hogy már nem tűnik ésszerűnek pusztán erősítőként vagy funkcionális fejlesztésként kezelni őket, ami azt jelenti, hogy transzformatívként kell kezelni őket (Kimmons et al., 2020). Továbbá, azáltal, hogy kissé elmosódott a vonal az erősítés és az átalakítás között, a szakemberek felhatalmazást kapnak arra, hogy a legjobb megítélésük alapján megbirkózzanak ezzel a fontos kérdéssel saját környezetükben. A racionális szakemberek nem értenek egyet abban, hogy a technológia használatának egy adott példája a gyakorlat erősítése vagy átalakítása, de a PICRAT szerzői azt állítják, hogy az ilyen reflektív megbeszélések (akár kollégákkal, akár önmagukkal) értékes gyakorlat, mivel arra kényszeríti az oktatókat, hogy folyamatosan küzdjenek a technológiai alkalmazások hatásaival gyakorlásukra.

Ezenkívül a PICRAT egyik közös aggodalma az, hogy hierarchikus felépítése úgy tekinthető, hogy delegitimizál néhány oktatási szempontból értékes technológiai gyakorlatot. Például, ha egy tanár YouTube-videót mutat egy osztálynak, akkor ezt a tevékenységet rossz gyakorlatnak lehet értelmezni, mert a diákok passzívak, és a videó csak beszélő fejből állhat, ezáltal egy előadás cseréje (PR). Ahelyett, hogy ezt úgy értelmeznénk, hogy a tanárok soha ne mutassanak YouTube-videókat a diákoknak, a PICRAT -t kell használni annak mérlegelésére, hogy (a) vannak-e további módok arra, hogy a tanulók részt vegyenek a tanulási folyamatban a videó megtekintésén túl (azaz Interakció és alkotás), (b) hogy egyes videók jobbak lehetnek-e, mint mások (azaz azok, amelyek erősítő vagy átalakító tanulási lehetőségeket biztosítanak), és (c) a bal alsó rész közelében végeznek gyakorlatokat oktatási érdemeik vagy a tervezés és a gondolkodás hiánya miatt. Még a technológiát alkalmazó legjobb tantermek is valószínűleg olyan gyakorlatokat mutatnak be, amelyek a PICRAT bal alsó sarkához közelítenek, és ez várható. Ha azonban a technológiával kapcsolatos összes gyakorlat ilyen típusú, vagy ha a tanárok a technológia felhasználásának módjait keresik a pedagógia fejlesztésére, vagy a tanulás aktívabbá és elkötelezettebbé tételére, akkor azokat a gyakorlatokat is keresni kell, amelyeket inkább a mátrix jobb felső sarkába sorolnának.

Hivatkozások

Amador, J., Kimmons, R., Miller, B., Desjardins, C. D., Hall, C. (2015). A természetvédelmi tanárok felkészítése arra, hogy önreflexióvá váljanak technológiai integrációs gyakorlatukban. Ban ben M. L. Niess & amp; H. Gillow-Wiles (szerk.), Kézikönyv a tanárképzés kutatásáról a digitális korban (81-107. o.). Hershey, PA: IGI Global.

Bloom, BS, Englehart, MD, Furst, EJ, Hill, WH és Krathwohl, DR (1956). Az oktatási célok taxonómiája. 1. kézikönyv: Kognitív tartomány. New York: Longmans, Zöld.

Clark, R. E. (1994). A média soha nem fogja befolyásolni a tanulást. Oktatástechnikai kutatás és fejlesztés, 42 (2), 21-29.

Hughes, J., Thomas, R. és Scharber, C. (2006). A technológiai integráció értékelése: A RAT - csere, erősítés és átalakítás - keretrendszer. In Proceedings of SITE 2006: Society for Information Technology & Teacher Education International Conference (1616—1620. o.). Chesapeake, VA: Egyesület a számítástechnika fejlesztéséért az oktatásban.

Kafai, YB és Resnick, M. (2012). Konstrukcionizmus a gyakorlatban: Tervezés, gondolkodás és tanulás a digitális világban. Routledge.

Kimmons, R., Graham, C. és West, R. (2020). A PICRAT modell a technológiai integrációhoz a tanárok felkészítésében. Kortárs kérdések a technológiában és a tanárképzésben, 20 (1).

Kimmons, R. és Hall, C. (2016). Feltörekvő technológiai integrációs modellek. Veletsianos G. (szerk.): Megjelenés és innováció a digitális tanulásban: Alapok és alkalmazások. Edmonton, TÓL TŐL: Athabasca University Press.

Kimmons, R. és Hall, C. (2017). Mennyire hasznosak a modelljeink? Technológiai integrációs modellek előzetes és gyakorló tanárértékelései. TechTrends, 62, 29-36. doi:10.1007/s11528-017-0227-8

Kimmons, R., Miller, B., Amador, J., Desjardins, C. és Hall, C. (2015). Technológiai integrációs tanfolyam és jelentés megtalálása az előkészítő tanárok reflektív gyakorlatában. Oktatástechnikai kutatás és fejlesztés, 63 (6), 809-829. doi:10.1007/s11423-015-9394-5

Kozma, RB (1994). Befolyásolja-e a média a tanulást? A vita átformálása. Oktatástechnikai kutatás és fejlesztés, 42 (2), 7-19.

Közösségi tárgyak

Watch on YouTube

Biola, S. (n.d.). PICRAT folyamatábra. https://docs.google.com/drawings/d/1W4wuf5O3dAAU_2RBHRT1motXKmm5f35Le-4PvSAbBMA/edit

Constantine, A. és Jung, KG (2019). Digitális természettudományos jegyzetfüzetek használata az általános tanulók tanulásának támogatására: Tanulságok és perspektívák egy ötödik osztályos természettudományos osztályteremből. Kortárs kérdések a technológiában és a tanárképzésben, 19 (3), 373-412.

Heberer Jr, DH (2021). Tanári észlelések és a technológiai integráció gyakorlata a PICRAT Matrix Professional Development Intervention előtt és után (doktori disszertáció, St. John's University, New York).

Kimmons, R. (2018). Technológiai integráció: A technológia hatékony integrálása az oktatási környezetbe. A. Ottenbreit-Leftwich & R. Kimmons: A K-12 Oktatástechnikai Kézikönyv. EdTech könyvek. Letöltve a https://edtechbooks.org/k12handbook/technology_integration webhelyről

Kimmons, R. (2018). K-12 technológiai keretek. R. E. West: A tanulás alapjai és az oktatástervezési technológia: A tanulás múltja, jelene és jövője és az oktatási tervezési technológia. EdTech könyvek. Letöltve a https://edtechbooks.org/lidtfoundations/k12_tech_frameworks webhelyről

PIC RAT modell (olasz). Testo és megvalósítás: Christian Biasco, Centro Risorse Didattiche és Digitali, Cantone Ticino. https://edutich.sharepoint.com/:v:/s/O365Group_2052/EfQyRey02cxGq-eUE4EFRvoBr3dxIUl51YGgODetN8jn3g? e=Q1v0rp

Royce Kimmons

Brigham Young University

Royce Kimmons is an Associate Professor of Instructional Psychology and Technology at Brigham Young University where he seeks to end the effects of socioeconomic divides on educational opportunities through open education and transformative technology use. He is the founder of EdTechBooks.org, open.byu.edu, and many other sites focused on providing free, high-quality learning resources to all. More information about his work may be found at http://roycekimmons.com, and you may also dialogue with him on Twitter @roycekimmons.
Darren Edgar Draper

Alpine School District

A fierce and faithful proponent of the effective use of technology in schools, Dr. Darren E. Draper is a CoSN Certified Education Technology Leader who currently serves as the Director of Innovative Learning in the Alpine School District. As the largest school district in the state of Utah, Alpine District educates over 80,000 students.

Darren is a regular presenter at ed-tech and academic conferences nationwide, and has over twenty five years of experience in the field. Most recently, his professional interests include academic coaching, personalized and competency-based education, technology-enabled professional learning in its many forms, and the academic application of social networking. He's been blogging at http://drapestak.es and chatting on Twitter for over a decade (@ddraper), and would love to connect to learn more with you!
Joe Backman

Alpine School District

Dr. Joe Backman, Curriculum Director of Professional Learning and Elementary Mathematics for Alpine School District (largest in Utah) has led out on professional learning in all 62 elementary schools in Alpine to ensure students acquire the essential knowledge, skills, and dispositions they need to thrive in life. Joe has been an elementary teacher, BYU partnership facilitator and CFA, school principal, and curriculum director. He has presented nationally and internationally on the work and research in Alpine. He led his school and district to partner with universities, businesses, and has helped schools network as multi-school PLCs. He continues to perform educational research at BYU and has been an adjunct professor. Dr. Backman received his undergraduate degree in Elementary Education, and a Master's Degree and Ph.D. in Educational Leadership at BYU. Joe and his wife are proud parents of four awesome boys and one beautiful baby girl.

This content is provided to you freely by EdTech Books.

Access it online or download it at https://edtechbooks.org/encyclopedia/picrat/hu.